Welcome to BladerX
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Tutorial] Ce sa faci dupa instalarea windows-ului

In jos

[Tutorial] Ce sa faci dupa instalarea windows-ului Empty [Tutorial] Ce sa faci dupa instalarea windows-ului

Mesaj  Bloog Mier Dec 02, 2009 6:23 pm

Asa am ajuns si aici dupa instalarea windowsului ce programe preferatii ? sau mai bine zis ce faceti voi sa aveti windows perfect ? incep eu .... !
intai instalez driverele care le-am primit la cumpararea Pc-ului ... dar le-am pierdut de mult asa ca le iau de pe net daca credeti ca nu le aveti pe toate va puteti uita in star/control panel/system/hardware/device manager si tot ce va lipsii va fii marca cu semnul intrebarii in galben ca sa gasiti drivere va puteti uita pe aici : Click si aici : Click de ce nu aici : Click nah in fine va descurcati !!
urmatorul pas instalez un anti-virus de obicei eu folosesc nod32 il gasiti peste tot nu cred ca este nevoie sa pun si linkuri de download ar fii bine sa gasiti varianta full deoarece are toate facilitatile incluse in functionarea lui si este activ pe o perioada nedeterminata de timp !!
al doilea pas este instalarea unui firewall windowsul are deja unul dar nu este bun eu va recomand Sygate Firewall !!
al treilea pas ar fi si instalarea unui Anti Spyware nu este chiar asa necesara dar asigura o protectie mai buna eu va recomand mai multi dar in topul preferintelor mele : Ad-aware SE , Spybot S&D , Pest Patrol , Spy Sweeper , Microsoft AntiSpyware , CounterSpy , Spyware Doctor , SpyCatcher , X-Cleaner , McAfee AntiSpyware alegeti voi unul toate sunt bune !!
al patrulea pas ar fii instalarea unui disk clean-up gasiti multe tot pe net este bine sa aveti si voi unul recomand TuneUP Utilites !!
al cincilea pas acum instalam programele care le folosim la performantele Pc-ului , programe de citit , programe de editat , programe de grafica si web design , etc ... desigur acestea sunt obtionale
in acest cadru eu instalez : Acrobat Reader 8 , Daemon Tools Pro , Total Comander , PowerISO , BS.Player , DivX Player , Win rar , Adobe photoshop CS3 , Ofice World 2007 , Opera , utorrent , LimeWire , Winamp , si alte unelte nu asa importante !! va astept si pe voi !!

Bloog
Administrator
Administrator

Mesaje : 234
Reputatie : 9
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 29
Localizare : Constanta

http://www.BladerX.tk

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum