Welcome to BladerX
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament LcN

In jos

Regulament LcN Empty Regulament LcN

Mesaj  Sw33t Dum Apr 18, 2010 3:52 am

M-am gandit ca pentru o mai buna organizare a familiei, sa stabilim si un regulament de ordine interioara. Pe acesta veti fi obligati sa-l respectati cu totii, indiferent de rank sau functia pe care o detineti in familie, altfel veti fi sanctionati corespeunzator. Acum va voi spune despre ce este vorba, nu este greu si nici imposibil ce va voi ruga sa respectati.

Prima regula, ar fii aceea ca la war-urile de zi cu zi, va trebuie sa fie absolut toata lumea prezenta, in afara de cei care sunt in jail. Atunci cand intrati in jail, este singura data cand puteti sta afk. Pentru a demonstra acest lucru, va trebui sa faceti o poza cu /time in momentul in care ati intrat in jail, poza pe care mi-o trimiteti mie prin PM sau messenger, in cazul in care vi-o solicit. Asadar, de acum incolo, de fiecare data cand intrati in jail, faceti poza, ca sa puteti demonstra ca ati fost afk in jail. In concluzie, afk-ul in afara jail-ului este de acum STRICT INTERZIS! Daca aveti nevoie sa mancati, sa faceti baie sau orice necesita mai mult de 5 minute, va trebui sa iesiti din joc, e foarte simplu. In cazul in care veti fi prinsi afk si ca nu ati venit sa va ajutati colegii, veti fi sanctionati la prima abatere prin rank down, iar la a doua abatere prin demitere. Cei de rank 5 si de rank 6 se vor ocupa de aceste mini-waruri si ei se vor ocupa totodata si de prezenta. Timpul pentru a fi prezent la locul stabilit este de maxim 3 minute. Nu sta nimeni sa va astepte pe voi pana veniti din LV in SF sau mai stiu eu unde. Dati relog si gata, e mult mai usor asa. Repet inca o data ca sa fie clar. De exemplu, in cazul unui mini-war la GSSF, Colonello X sau Padrino Y, va zice pe chat-ul familiei sa veniti la spawn secondary, voi aveti obligatia sa fiti acolo in maxim 3 minute de la anunt. Cine nu e acolo, va fi sanctionat conform acestui regulament, adica prima abatere rank down, a doua abatere demis. Singurii care sunt “invoiti” sunt cei care se afla in jail in acel moment. Dar, dupa cum am zis si mai sus trebuie sa aiba o poza doveditoare ca ar fi fost in jail.

A doua regula va interzice sa mai umblati singuri cu masina/NRG/heli. Va trebui de acum incolo sa umblati cel putin doua persoane in masina. In momentul in care intrati in joc, daca nu e nimeni pe la spawn, faceti cumva sa va intalniti cu unul sau mai multi membrii, pentru a evita sa circulati singur/a. Asadar umblatul de unul singur este de acum incolo INTERZIS! Pedepsele pentru aceasta incalcare a regulamentului sunt: prima abatere faction warn, a doua abatare rank down, a treia abatere demis!

A treia a regula este aceea a ban-urilor primite aiurea. In cazul in care veti primi ban pentru 3 warnings, iar al 3-lea warn este primit pentru /ad aiurea, veti fi sanctionati la prima abatere prin rank down, iar la a doua abatere veti fi demis. Nu voi mai tolera de asemenea ban-urile mai mari de 7 zile. Asadar feriti-va de bug abuse sau mai stiu eu ce poate duce la un ban pe o perioada mai mare de 7 zile.

A patra regula impune prezenta la antrenamente. Nu aveti voie sa lipsiti de mai mult de trei ori de la antrenamente, fara sa anuntati in topicul de discutii intre membrii LCN. Pentru prima absenta veti fi sanctionati prin faction warn, la a doua veti primi rank down, iar ultima duce bineinteles, la demitere.

A cincea regula suna cam asa. De acum incolo vom avea doi leaderi ai job-urilor, un leader la whore si un leader la arms dealeri. Acestia vi se vor aduce la cunostinta in joc. Voi veti fi obligati sa va alegeti job-ul pe care vi-l vor impune ei. Cei doi isi vor imparti in mod egal membrii din factiune. Veti fi prezent la fiecare intrunire pe care leaderul de la job o va stabili. Spre exemplu, daca leaderul de la arm dealeari va cheama in spawn primar sa plecati sa faceti materiale, asta veti face. Aveti de asemenea si in cazul acesta, 3 minute sa ajungeti la locul de intalnire, in caz contrar, veti fi sanctionati la prima abatere prin faction warn, la a doua abatere prin rank down, iar la a treia abatere prin demitere.


Acesta este regulamentul, unul destul de simplu si de clar zic eu. Nu voi face absolut niciun compromise,iar sanctiunile vor fi aplicate intocmai, asa ca incercati sa-l respectati! Sunteti in continuare obligati sa respectati si regulamentul cel vechi al familiei, acela fiind in continuare in vigoare.

Sw33t
Advanced
Advanced

Mesaje : 5
Reputatie : 0
Data de inscriere : 17/04/2010

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum